Kurzy pro učitele

Realizujeme akreditované školení zaměřené na pedagogické i nepedagogické pracovníky ve školství.

Na obsahu a formě pracovali Václav Maněna, pedagog, youtuber a expert na on-line vzdělávání ze Školy a konci světa a Pavel Matějíček, etický hacker, lektor na European School of Business and Management a konzultant kybernetické bezpečnosti.

Jsme jakkoli schopni flexibilně reagovat jak na časové, tak na obsahové složení školení dle Vašich požadavků. Standardní obsah školení je přizpůsoben školám všech velikostí, od malotřídek až po gymnázia.

Akreditace MŠMT: Kurz je akreditovaný (číslo akreditace: 13860/2021-4-565) a je možné na něj čerpat financování v rámci programu DVPP. Je možné využít šablonu 2.III/7j (8 vyučovacích hodin).

Besedy s žáky

Co na besedách řešíme? Probereme třeba temné stránky sociálních sítí – syndrom FOMO, sociální bubliny a jak se z nich dostat, kyberšikanu i deprese z Instagramu a ifluencery na TikToku.
 
Věnovat se budeme i kybernetické bezpečnosti, YouTuberům, gamingu a streamování.
 
Opomenout nesmíme ani sexting a sdílení fotohrafií se spolužáky, zveřejnění intimních záběrů z pomsty, vydírání i stalking.
 

Akreditace MŠMT: Kurz je akreditovaný (13860/2021-4-565) a je možné na něj čerpat financování v rámci programu DVPP. Je možné využít šablonu 2.III/7j (8 vyučovacích hodin).

Přednášky jsou vedeny pochopitelnou formou, srozumitelně a s co největší snahou o interakci a možnosti praktických ukázek.

Webináře a on-line školení

Školení je realizováno formou dvou samostatných bloků, distančně pomocí MS Teams, ZOOMu či jiné Vámi preferované technologie. Každý blok trvá zhruba 90 minut a je možné je realizovat během jednoho dne, nebo ve dvou navazujících termínech.

Akreditace MŠMT: Kurz je akreditovaný (13860/2021-4-565) a je možné na něj čerpat financování v rámci programu DVPP. Je možné využít šablonu 2.III/7j (8 vyučovacích hodin).

Obsah školení a webinářů

1. část

🔐 Zabezpečení hesel  
✉️ E-maily a phishing 
🕵️ Sociální inženýrství 
🌐 Sociální sítě

2. část

👩‍🏫 Zabezpečení on-line výuky
🏄 Surfujeme bezpečně 
📱 Bezpečnost mobilních zařízení 
🗝️ Fyzické zabezpečení